דף הבית / המגזין / כיצד אלוורה יכולה לסייע בירידה במשקל?

כיצד אלוורה יכולה לסייע בירידה במשקל?

בשנים האחרונות צמח האלוורה הפך למרכיב מרכזי בתוכניות ניקוי מיצים, תוספים ומשקאות המיועדים לירידה במשקל. מאמר זה סוקר את היתרונות של אלוורה לירידה במשקל, כמו גם כיצד מומלץ להשתמש בה וממה כדאי להימנע.

יתרונות פוטנציאליים של אלוורה לירידה במשקל

מחקרים מהשנים האחרונות שופכים אור אודות הדרכים שבהן אלוורה עשויה לסייע לירידה במשקל:

הגברת חילוף החומרים

מספר מחקרים מראים שאלוורה יכולה להגביר את חילוף החומרים בגוף, לשפר את שריפת הקלוריות במהלך היום ולקדם ירידה במשקל.

במחקר שנערך במשך 90 ימים, הוכח כי מתן ג'ל אלוורה לחולדות שניזונו בדיאטה עשירה בשומן, תרם להפחתת הצטברות השומן בגוף על ידי תגבור שריפת הקלוריות. (1)

מחקרים אחרים הראו שאלוורה יכולה להשפיע על חילוף החומרים של שומן וסוכר בגוף תוך מניעת הצטברות שומן בטני (2).

איזון רמת הסוכר בדם

אלוורה יכולה לעזור בשיפור בקרת הסוכר בדם, מה שעשוי לסייע בירידה במשקל.

במחקר אחד, צריכת 300-500 מ"ג אלוורה ביום הפחיתה משמעותית את רמות הסוכר בדם ב-72 אנשים עם טרום סוכרת (3).

מחקר אחר שנערך בקרב 136 אנשים מצא כי שתיית ג'ל אלוורה במשך 8 שבועות הפחיתה את משקל הגוף ואת אחוזי השומן בגוף, כמו גם שיפרה את יכולת הגוף להשתמש באינסולין, הורמון המעורב בשליטה ברמת הסוכר בדם (4).

שיפור בקרת הסוכר בדם מסייע למנוע עליות וירידות דרסטיות ברמות הסוכר בדם, מה שיכול למנוע תסמינים כמו רעב מוגבר (5).

לסיכום

אלוורה יכולה לעזור לקדם ירידה במשקל על ידי הגברת חילוף החומרים שלך ותמיכה בשליטה טובה יותר ברמת הסוכר בדם.

שימוש מומלץ לאלוורה לירידה במשקל

היתרונות הבריאותיים של האלוורה מיוחסים לג'ל העלה הפנימי בלבד, וישנה סכנה ממשית באכילה או שתייה של השכבות החיצוניות של העלה. השכבה החיצונית מכילה חומרים שנקראים anthraquinones – אחד מהם הוא aloin אשר נחשד כחומר קרצינוגני, ועלול לגרום בעיות עיכול, כגון שלשולים והתכווצויות בבטן (6).

מסיבה זו מומלץ להימנע מהכנה ביתית של ג'ל אלוורה לשתייה בשל חשש בטיחות, ולשתות רק ג'ל אלוורה לשתייה המופק מג'ל עלים פנימי בתנאים מבוקרים ושאושר לצריכה פנימית ע"י משרד הבריאות.

הפרדה ידנית של הג'ל הפנימי מהקליפה במפעלי FOREVER

הכלל החשוב ביותר- עקביות והתמדה

חשוב להכיר בכך ששתיית אלוורה אינה כדור פלא להרזיה, ויש לשלב תזונה נכונה ופעילות גופנית על מנת לרדת במשקל. 

כמו כן, יש לזכור שלגוף לוקח זמן לבנות את רמות הוויטמינים והרכיבים התזונתיים שהוא זקוק להם. במקרה הזה, עקביות היא שם המשחק, ולכן שתיית אלוורה יומיומית היא חיונית עבור אספקה קבועה של חומרים מזינים לגוף, ולהיפך – שתייה לא עקבית של אלוורה, תפחית את היעילות שלה.

איזה מוצר אלוורה יביא לתוצאות הטובות ביותר בירידה במשקל?

בשוק קיים מגוון רחב של מוצרי אלוורה, ולכן חשוב להיות זהירים כאשר בוחרים את המוצר המתאים עבורנו. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא האיכות והטוהר של ג'ל האלוורה שהמוצר מכיל.

כדאי לבדוק את תהליך הייצור של ג'ל האלוורה המשמש לייצור המוצר. תהליכי שימור מסוימים, כמו מיצוי ופסטור פוגעים בערכים התזונתיים שבג'ל ופוגמים באיכות המוצר.

שימו לב: מוצרים שמכילים "מיצוי אלוורה", "אבקת אלוורה", "תמצית אלוורה", "ג'ל מיובש בהקפאה", כולם תהליכים הפוגעים בערכים התזונתיים של הג'ל, אינם אפקטיביים בהשוואה למוצר שמכיל ג'ל עלה פנימי מיוצב.

כמו כן, מומלץ לבדוק את אחוז האלוורה המופיע בתווית המוצר, ככל שהאחוז גבוה יותר, כך המוצר עשוי להיות איכותי יותר.

ג'ל האלוורה של FOREVER הינו המוצר הראשון שקיבל אישור על טהרתו מהמועצה הבין-לאומית למדעי האלוורה (IASC) . אנו מפרידים באופן ידני את קליפת העלה מהג׳ל הפנימי, ואז משמרים אותו בתהליך מוגן הפטנטים שלנו, שמשמר 100% מהנוטריינטים שבצמח. 

מכיל 96% ג'ל אלוורה מיוצב בתוספת נוגדי חמצון וויטמינים.

טבעוני, ללא גלוטן, ללא תוספת חומרי טעם וריח וללא סוכר. 

תמונה לבקבוקי אלוורה
משקאות האלוורה של FOREVER
  • מוצרי Forever הם אינם תרופה ואינם מיועדים לרפא מחלה כלשהי. ההסתמכות על המידע המפורט להלן היא על אחריות הקורא בלבד ומומלץ להתייעץ עם רופא מוסמך טרם רכישת מוצר כלשהו.
  • הנתונים המדויקים מופיעים על גבי המוצר, אין להסתמך על הפירוט המופיע באתר, יתכנו טעויות או אי התאמות, יש לקרוא את המופיע על גבי אריזת המוצר לפני השימוש.
  • התמונות והתאריכים המופיעים הינם להמחשה בלבד ואין להסתמך עליהם.

אנחנו חברת האלוורה

FOREVER הגלובלית היא המגדלת, היצרנית והמשווקת הגדולה ביותר של אלוורה ומוצרי אלוורה בעולם כולו. פיתחנו מומחיות בטיפול באלוורה, שאין שנייה לה בעולם. קראו עוד כאן

אישור IASC

מוצרי האלוורה שלנו היו הראשונים לקבל את חותם מהמועצה המדעית הבינלאומית למדעי האלוורה IASC.

100% יתרונות

האלוורה שלנו אינה עוברת הרתחה או פיסטור. אנו מייצבים את האלוורה באמצעות פטנט ייחודי, שמשמר 100% מיתרונותיה הבריאותיים.

מעל 40 שנה של צמיחה

אנו מייצרים מוצרי איכות התומכים בבריאות וביופי עם מרכיבים מהטבע מאז שנת 1978.

לא נוסה על בע"ח

אתם יכולים להיות בטוחים שכל המוצרים שלנו לא נוסו על בע"ח בשום שלב בתהליכי הייצור

מקורות

  1. Misawa, E., Tanaka, M., Nabeshima, K., Nomaguchi, K., Yamada, M., Toida, T., & Iwatsuki, K. (2012). Administration of dried Aloe vera gel powder reduced body fat mass in diet-induced obesity (DIO) rats. Journal of nutritional science and vitaminology58(3), 195–201. https://doi.org/10.3177/jnsv.58.195 

  2. Radha, M. H., & Laxmipriya, N. P. (2014). Evaluation of biological properties and clinical effectiveness of Aloe vera: A systematic review. Journal of traditional and complementary medicine5(1), 21–26. https://doi.org/10.1016/j.jtcme.2014.10.006

  3. . (2015). Improvement of glucose and lipid profile status with Aloe vera in pre-diabetic subjects: a randomized controlled-trial. Journal of diabetes and metabolic disorders14, 22. https://doi.org/10.1186/s40200-015-0137-2

  4. Choi, H. C., Kim, S. J., Son, K. Y., Oh, B. J., & Cho, B. L. (2013). Metabolic effects of aloe vera gel complex in obese prediabetes and early non-treated diabetic patients: randomized controlled trial. Nutrition (Burbank, Los Angeles County, Calif.)29(9), 1110–1114. https://doi.org/10.1016/j.nut.2013.02.015

  5. Mathew, P., Thoppil, D., & McClinton, T. (2021). Hypoglycemia (Nursing). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK534841/

  6. https://www.nccih.nih.gov/health/aloe-vera
  7. Ramachandra, C. T., & Rao, P. S. (2008). Processing of Aloe vera leaf gel: a review. American Journal of Agricultural and Biological Sciences3(2), 502-510.‏ http://allaboutaloe.org/resources/Processing%20of%20Aloe%20Vera%20Leaf%20Gel.pdf  
עגלת קניות
Scroll to Top
דילוג לתוכן