דף הבית / המגזין / כך תתגוננו מפני עקיצות יתושים ותרגיעו את הגירוד

כך תתגוננו מפני עקיצות יתושים ותרגיעו את הגירוד

יתושים הם ללא ספק "ה"מטרד של הקיץ. הם מופיעים בכל מקום, מזמזמים בלי הפסקה, נטפלים וכמובן עוקצים. הם עד כדי כך טורדניים שממש לא ברור איך הם זכו ביום מיוחד להם – יום היתוש הבינלאומי, שיחול ב- 20 באוגוסט, בשיא עונת היתושים והעקיצות.
עקיצות יתושים מטרידות
המטרד של הקיץ. עקיצות יתושים

מה כדאי לדעת על עקיצות יתושים?

למעשה יתושים כלל אינם עוקצים, מי שעוקצות הן היתושות – נקבות היתושים. היתושות ניזונות בדרך כלל מפירות ומזונות עסיסיים אחרים, אך בשביל לייצר ביצים ולהטיל אותן, הן זקוקות לחלבון; ואת החלבון הן משיגות מהדם שלנו. בעת העקיצה, היתושה "מזריקה" אל תוך העור שלנו את הרוק שלה השופע באנזימים שמסייעים לה למצוץ לנו את הדם במהירות וביעילות. גוף האדם, מזהה מיד את "הפלישה הזרה" וכחלק מהתגובה האלרגית שהוא מפתח, הוא מפריש היסטמין – חומר שנמצא בכל רקמות העור והגוף, הגורם להתרחבות כלי הדם. כשכלי הדם מתרחבים, נוזל מתוכם מופרש מסביב לאזור העקיצה ומופיעה אדמומיות, אך יותר מהכל ההיסטמין מגרה את סיבי עצב העור ומעורר תחושת גרד חזקה.  

 

עקיצות היתושים אם כן, הן חלק בלתי נפרד מעונת הקיץ, כשחלונות הבית פתוחים וחלקים רבים בגוף חשופים בשל הלבוש הקל, היתושים חוגגים עלינו והעקיצות מגרדות ולא נותנות מנוח. ככל שאנחנו מגרדים יותר, כך מופרש יותר היסטמין, נוצרת נפיחות ותחושת הגרד מחריפה. רובנו לא מצליחים להתאפק ולהימנע מלגרד, למרות שאנחנו יודעים שגירוד יתר עלול לפצוע אותנו ואף לגרום לזיהומים בעור.

לכבוד יום היתוש הבינלאומי, אספנו עבורכם כמה טיפים ועצות להתמודדות עם עקיצות יתושים והרגעת העור המגורה:

  • ראשית בדקו היטב את אזור העקיצה וודאו שלא נעקצתם מחרק אחר, שאינו יתוש. בדקו היטב שבאזור העקיצה לא נשאר עוקץ ובמידה וכן, הרחיקו אותו בעדינות. במידת הצורך העזרו בפינצטה.  
  • שטפו את אזור העקיצה במים קרירים וסבון וכך תרחיקו את שאריות הרוק של היתושה. פעולה זו יכולה להפחית את התגובה ההיסטמינית ולהרגיע את תחושת הגרד.
  • המנעו מגירוד אזור העקיצה. אם אתם מתקשים לעצור את עצמכם מלגרד, הימנעו לפחות מגירוד העקיצה בציפורניים והימנעו מפציעת העור וזיהומו. פעולת הגירוד מעודדת הפרשה של עוד היסטמין ומגבירה את תחושת הגרד.

  • הרגיעו את העור בעזרת ג׳ל אלוורה למריחה. הקפידו להשתמש רק בג'ל אלוורה מיוצב 100% וטהור, הזהה ביסודו לחלקו הפנימי של עלה צמח האלוורה. ג'ל האלוורה מסייע בהרגעה של גירויים קלים בעור, והוא אידאלי לשימוש בחדר האמבטיה וכן בערכת עזרה ראשונה. הוא מעניק לעור תחושה טובה ונעימה,  אינו שמנוני ואינו מכתים.
ג'ל אלוורה למריחה לעקיצות יתושים
ג'ל אלוורה למריחה לעקיצות יתושים. הצטיידו בתכשירי אלוורה ופרופוליס כאשר אתם יוצאים לטיולים

  • אלוורה בתרסיס. לעיתים קרובות האזור הפגוע רגיש מאוד וכואב למגע, כך שקשה למרוח עליו ג'ל/קרם מבלי ליצור גירוי. בנוסף, במקרים של התקלפויות, העור רגיש במיוחד לזיהומים שיכולים להיווצר על ידי מגע עם הידיים. פתרון מצוין למקרים אלו הוא שימוש בתרסיס אלוורה ללא מגע, או ספריי.
  • הכירו את הפרופוליס. הצטיידו בקרם טיפולי ייחודי המשלב אלוורה מיוצבת ופעילה עם פרופוליס אורגני. שני הרכיבים מוכרים בפעילותם היעילה על העור: כושר החדירה של ג'ל האלוורה המיוצב, עם מרכיביו ותכונותיו האנטיביוטיות והאנטי ויראליות המגוונות של הפרופוליס, עושים נפלאות לעור מגורה, כמו גם בטיפול ביובש וסדקים בעור, כוויות קלות, עקיצות, גרד ואדמומיות.

  • הצטיידו בתכשירי אלוורה ופרופוליס כאשר אתם יוצאים לטיולים ומתרחקים מהבית. שהות בטבע מזמנת לא פעם עקיצות יתושים, כמו גם עקיצות של חרקים אחרים, אלרגיות ורגישויות. תכשירי אלוורה ופרופוליס יכולים להרגיע את העור במקרים אלה.

  •  ריסוס לא יעזור. בניגוד לחרקים אחרים, יתושים לא ניתן להדביר ולהרחיק מהבית בעזרת ריסוס. תוכלו להרחיק את היתושים בעזרת ייבוש מקומות שבהם הצטברו מים, התקנת רשתות, הפעלת מאוורר תקרה ושימוש בתכשירי מריחה דוחי יתושים.

ב-Forever מתחילים ב- 100% ג'ל אלוורה מיוצב

תהליך ייצוב האלוורה הוא ייחודי ומוגן בפטנט לשימור 100% מהיתרונות והטריות של פנים עלה האלוורה.

המוצרים שלנו קיבלו את אישור המצוינות של IASC

עגלת קניות
Scroll to Top
דילוג לתוכן