דף הבית / המגזין / בלוג - מוצרי Forever / 8 יתרונות של פולן

8 יתרונות של פולן

הוא נחשב לסופר פוד, ל-”מזון האלים” ולאחד המזונות השלמים ביותר בטבע. אז מה זה בכלל פולן דבורים, מהם יתרונותיו הבריאותיים ולמי הוא מומלץ?

פולן דבורים הוא למעשה אבקת פרחים הנאספת ע"י הדבורים במעבר בין הפרחים. הפולן נמצא בשימוש אלפי שנים, וידוע בכינוי "מעיין הנעורים" ו-"מזון האלים" בשל יתרונותיו הבריאותיים הרבים.

הנה 8 יתרונות של פולן, בגיבוי המדע:


דבורה ופרח

1. פרופיל תזונתי מרשים עם יותר מ-250 חומרים פעילים

הפולן ידוע כתוסף-מזון מושלם. נאמר שאדם יכול לצרוך סיבים תזונתיים ומים ולחיות בנחת אם ישלים את תזונתו עם פולן דבורים. אמירה זו מתבססת על כך שהוא מכיל למעלה מ-250 חומרים פעילים ביולוגית, שהינם:

  • 35% חלבון (חציים במבנה של חומצות אמינו)
  • 40% סוכרים
  • 5% שומן
  • 3% ויטמינים, אנזימים והורמונים.

הפולן מכיל את הויטמינים A, C ו- E ומינרלים מסוג סלניום, אבץ וברזל.

2. מכיל כמות גבוהה של נוגדי חמצון המגינים מפני רדיקלים חופשיים 

פולן דבורים הוא אחד המקורות הטובים לפלאבנואידים נוגדי חמצון- אחד משלושת הסוגים של נוגדי חימצון. לנוגדי חימצון תפקיד חשוב במאבק כנגד השפעות שליליות של רדיקלים חופשיים העלולים לגרום למחלות כרוניות כגון סרטן וסוכרת.

נוגדי החמצון הנפוצים בפולן:

  • פלאבנואידים (נמצאים גם בשוקולד)
  • רזברטרול (נמצא גם ביין)
  • ליקופן (נמצא גם בעגבניות)
  • ויטמינים A, C ו-E

3. מגביר את רמות האנרגיה

החומרים המזינים הרבים המצויים בפולן הם רכיבים אשר מחזקים את רמת האנרגיה בגוף ומאפשרים לנו להימנע מהרגשת עייפות לאורך היום.

פולן יכול להיות שימושי בשיפור האנרגיה וכושר העמידה כמו גם שהוא בעל ערך לכל מי שצריך תוספת אנרגיה במצבים מיוחדים, במיוחד לספורטאים- ידוע שרבים מהאתלטים האולימפיים צורכים פולן כדרך קבע.

המלצה: בשל סיבה זאת, אל תקחו בי פולן בשעה מאוחרת משום שזה עלול להפריע לכם להירדם.

 

4. תורם לפעילות הלב ומערכת כלי הדם

מחלות לב הן גורם המוות המוביל בעולם. גם שומנים גבוהים בדם וגם כולסטרול גבוה בדם קשורים לסיכון מוגבר למחלות לב. פולן עשוי להוריד את גורמי הסיכון הללו. לדוגמה, מחקרים הראו כי פולן יכול להוריד את רמות הכולסטרול בדם, במיוחד כולסטרול "רע" .

הודות לרמות גבוהות של נוגדי חמצון, פולן יכול להגן מפני התחמצנות השומנים בדם, דבר שגורם להגבלת כלי הדם ויכול להעלות את הסיכון למחלות לב.

 

5. מחזק את מערכת החיסון של הגוף

פולן דבורים עשוי לחזק את המערכת החיסונית שלך, ולעזור לגוף להימנע ממחלות ווירוסים שונים.

מחקרים מצביעים על כך שלפולן יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות, אנטי-פטרייתיות ואנטי-ויראליות. תכונות אלו עשויות לעזור לגוף להילחם בחיידקים ווירוסים.

 

6. תומך בבריאות הערמונית

עדויות שונות תומכות בכך שיש שיפור בבריאות הערמונית (פרוסטטה) וזו עובדה משמעותית לאור התבגרות אוכלוסיית הגברים בעולם. פולן יכול לסתור את ההשפעה של הורמון הדיהידרוטסטוסטרון על הערמונית שעלול לגרום למצבים של גדילת הערמונית.

 

7. משפר את ספיגת החומרים המזינים בעיכול ומזרז את חילוף החומרים

פולן דבורים מכיל אנזימים שיכולים לסייע לעיכול. האנזימים שבפולן מסייעים לגוף לפרק את הרכיבים במזון מהר יותר ובקלות יותר ולהאיץ את חילוף החומרים.

הודות לתכולה הגבוהה של ויטמינים, מינרלים וחלבונים, פולן יכול לסייע לגוף בספיגה של חומרים מזינים. פולן מכיל ויטמין C וביופינואידים, אשר מגבירים את ספיגת הברזל, וחלבונים וחומצות אמינו איכותיות שעשויים לסייע בספיגה טובה יותר של סידן וזרחן.

 

8. יכול להקל על סימפטומים של אלרגיה

אחת הסיבות המרכזיות לתיסוף פולן באביב היא שהוא יכול למנוע או להפחית סימפטומים של אלרגיה.

סימפטומים של אלרגיה עלולים להופיע כאשר יש “ספירת הפולן” גבוהה. (“ספירת הפולן” הינו מדד המתאר כמות אבקת פרחים במטר מעוקב של אוויר. ככל שהכמות גבוהה יותר – יותר אנשים יסבלו מאלרגיה במידה והם רגישים לאבקת-פרחים מסוג מסוים).

פולן דבורים שנבלע בבטחה מכשיר את הגוף ויוצר שינוי בחסינות האלרגית או ברגישות היתר בתגובה לנשימה של אוויר המכיל אבקת-פרחים אשר עלולה הייתה ליצור מצבים אלרגיים במיוחד באביב – תחילת הקיץ או בסתיו. צריכה מבוקרת של פולן ע״י תוסף מסייעת בהקלה על הסימפטומים האלרגיים. 

מומלץ ליטול פולן בצורה מסודרת למשך כשישה שבועות לפני המועד בו ידוע שמופיעים סימפטומים אלרגיים, בכמות של 3-6 טבליות ליום.

זה הזמן להתחיל ליטול בי-פולן לחיים בריאים יותר!

הבי-פולן של FOREVER מופק מ״מלכודת פולן״ בעלת פטנט שהייחודיות שלה היא שאינה פוגעת במושבה. תוספי הבי-פולן שלנו נטולי חומרים משמרים וחומרי טעם מלאכותיים. אתם יכולים לנצל את היתרונות של אחד ממהמזונות השלמים ביותר בטבע, המלא בביופלבנואידים ותרכובות נוגדות חמצון אחרות. אין יותר קרוב מזה לכוורת.

עגלת קניות
Scroll to Top
דילוג לתוכן