דף הבית / המגזין / מעז יצא מתוק

מעז יצא מתוק

איך כמעט 3,000 עזים מטפלות בצמחי האלוורה של FOREVER באופן ידידותי לסביבה

רבים מהמוצרים של FOREVER מתחילים בשדות האלוורה שלנו שגודלם יותר מ-30 אלף דונם בטקסס וברפובליקה הדומיניקנית. בכל שנה, FOREVER מגדלת 40 מיליון צמחים בממוצע, מסוג אלו ברבדנסיס מילר, זן האלוורה בעל הערך התזונתי הרב ביותר. האלוורה נקצרת ידנית – ומטופלת גם על ידי עזים – לפני ששולחים אותה למתקני הייצור של FOREVER.

 

ברפובליקה הדומיניקנית, יש ל-FOREVER יותר מ-3,000 עזים שמטפלות בשדות האלוורה כל השנה, אוכלות עשבים לא רצויים שיכולים להזיק לאלוורה תוך שהן מספקות גם דשן טבעי. עזים אוכלות כמעט את כל סוגי הצמחים, כולל זנים פולשניים וכאלה שהם מזיקים לבני אדם, דוגמת קיסוס רעיל. הן רועות בשדות בערך 6 שעות ביום, מה שהופך אותן למעצבות נוף טבעיות נהדרות (ובעקבות כך מדשנות). למעשה, עז בוגרת אחת יכולה לאכול בערך 2 קילוגרם של עשבים ביום ויכולה לייצר כ-1,000 קילוגרם דשן בשנה. זה הופף לכ-2.7 מיליון קילוגרם של דשן טבעי בשנה לצמחי האלוורה של FOREVER!

החברות החביבות האלה במשפחת FOREVER – הכוללות עזים מזן ברבדוס שחור בטן, עזים נוביות ועז קטהדין – הובאו לשדות האלוורה ברפובליקה הדומיניקנית לפני יותר מ-10 שנים. כרגע, FOREVER עובדת על הבאת עזים לשדות האלוורה שלה במישן, טקסס.

"בעולם, היתרונות בשימוש בעזים כבחירה טבעית להיפטרות מעשבים בלתי רצויים ושימוש בגללים שלהן כדשן טבעי ביבולים ספציפיים הוא דבר ידוע," אומר רפאל הרננדז, מנהל בריאות הסביבה והבטיחות ב-FOREVER. שני אלה פוטרים אותנו מהצורך להשתמש בכימיקלים חזקים כדי להיפטר מעשבים או כדי לדשן את האלוורה. מעבר לכך, השימוש בעזים מפחית את הצורך בשימוש בדלק כדי להפעיל ציוד חקלאי.

לא מעזות לאכול אלוורה

לדברי הרננדז, העזים אוכלות את העשבים שגדלים סביב לצמחי האלוורה, אבל הן לא אוכלות את צמחי האלוורה עצמם כי הם חמוצים מדי.

העשבים מרוקנים את האדמה מחומרים מזינים אם לא נפטרים מהם, אז הסעודה של העזים מועילה מאוד לטיפוח אלוורה בריאה ומזינה שהיא הלב של רבים ממוצרי FOREVER. בתמורה, העזים מקבלות שטחים נרחבים לרעות בהם ולאכול וחיות חיים מאושרים.

"העזים של FOREVER מטופלות, כמו כל חיית משק אחרת," אומר הרננדז. חלק מהפועלים שעובדים בשדות האלוורה מטפלים בעזים, כולל לוודא שיש להן הרבה מים זמינים לשתייה, לתת טיפול מיוחד לגדיים ולשמור על בריאות החלק החשוב הזה של משפחת FOREVER".

שדות אלוורה

עובדות מהירות נוספות על שדות האלוורה:

כל המים שמשתמשים בהם כדי לנקות את האלוורה ולשטוף אותה מוחזרים לשדות האלוורה כדי לעזור לחסוך במים.

עם יותר מ-40 מיליון צמחי אלוורה בשדות שלנו, FOREVER ניקתה מכדור הארץ מיליוני טונות של פחמן דו חמצני.

עגלת קניות
Scroll to Top
דילוג לתוכן