דף הבית / המגזין / טרי היישר מהשדות שלנו

טרי היישר מהשדות שלנו

אי אפשר שלא להתגאות ביכולתנו להישאר נאמנים לשורשים שלנו מבלי להישאר מאחור בעולם שמתקדם ללא הפסקה. במהלך ארבעה עשורים, חברת Forever צמחה להיות היצרנית החשובה ביותר של מוצרי אלוורה בעולם בכך שפעלה בדיוק באיזון הנכון בין מסורת וחדשנות.

כשנמצאים באחד מהשדות של Forever קל להביט על המרחבים האינסופיים שלהם ולתהות איך החברה הצליחה לשתול, לגדל ולקצור את עלי האלוורה שלה באותה השיטה במשך מעל 40 שנים – כל צמח מטופח בזהירות ונקצר ידנית.
זה יכול להיות קל יותר ורווחי יותר להשתמש במכונות אוטומטיות כדי לקצור את עלי האלוורה במהירות, ולהסתמך פחות על מגע אנושי. אבל לקיצור הדרך הזה, במסווה של קדמה, יש מחיר אמיתי. הוא מרסק והורס חלקים גדולים יותר של הצמח, מה שמוביל לנזק סביבתי ולאיכות בינונית במוצר מוגמר.

מסורת ששווה לשמור עליה

כשרקס מוהן ייסד את Forever Living Products, הוא רצה להקים יותר מסתם חברה. הוא רצה לבנות קשרים שמתעלים מעל שפה או גבולות ומקרבים בין אנשים דרך עניין משותף בעשיית הדברים בדרך הנכונה.
בשדות האלוורה של Forever, משמעות עשיית הדברים בדרך הנכונה היא לעשות אותם בידיים. הגברים והנשים אשר קוצרים את עלי האלוורה קמים עם זריחת החמה ובוחרים בזהירות בעצמם את העלים שהגיעו לשיא בגרותם ושיא תכולת החומרים המזינים שבהם.
אין תחליף למגע אנושי כשזה מגיע לבחירת העלים המושלמים. האנשים שיודעים הכי טוב מתי הגיע הזמן לקציר הם אלה ששותלים, מטפחים ומטפלים ביבולים עונה אחר עונה. הם בוחנים את צבע העלה, את גודלו ואת תחושתו בידיהם כדי לקבוע אילו מהעלים מוכנים לקצירה ואילו מהם זקוקים לעוד זמן.
העלים החיצוניים הבוגרים נחתכים בזהירות מהצמח, מה שמאפשר לעלים הפנימיים להמשיך לגדול. לעלה לוקח בערך שנה להגיע לשיאו וצמח בודד יכול להמשיך לייצר עלים במשך שנים רבות אם מטפלים בו נכון. כשהעלים נקצרים, הם מועמסים ונשלחים לסיבוב הראשון של העיבוד באתר עצמו.

החדשנות בפעולה

מהשנייה שעלה האלוורה נחתך מהצמח, הזמן משחק תפקיד קריטי וחשוב אם רוצים שעלה האלוורה ישמור על התכולה התזונתית הגבוהה שבו במהלך העיבוד והייצור.
לאחר הקציר, התחנה הבאה היא מפעל מחוץ לשדה שבו מפלטים כל עלה ידנית כדי להשתמש בכמות המקסימלית של הג'ל הפנימי של העלה. הפילוט נעשה בתנועות חלקות וזורמות הדורשות שילוב של מהירות ודיוק.

לאחר שהג'ל נבדק, הוא עובר תהליך טיהור, שמשתמש בשיטת חימום בזק כדי לשמר בתוכו את היתרונות והטריות של פנים עלה האלוורה תוך כדי הפחתה בטוחה של כמות החיידקים הרעים. בדרך זו מבטלים את הצורך להשתמש בחומרים משמרים.
מחקרים הראו שתהליך זה משמר 300% יותר מתכולת הוויטמינים הטבעיים של האלוורה. כדי לוודא שהערך התזונתי הגבוה ביותר נשמר, האלוורה של Forever מעובדת תמיד בתוך שש שעות מזמן הקציר.

האנשים שגורמים לזה לקרות

השקעה בתהליכי עיבוד נכונים לא יכולה לעבוד אם לא משקיעים גם באנשים הנכונים. זו הסיבה שחברת Forever משלמת לעובדיה ברפובליקה הדומיניקנית שכר הגבוה ב-40% עד 50% מחברות אחרות הפועלות באותו האזור. העובדים המועסקים בשדות החברה ובמפעלי העיבוד יודעים שאיכות העבודה שהם משקיעים בכל יום היא חיונית לייצור מוצרי Forever שאנשים בכל רחבי העולם מסתמכים עליהם.
קחו לדוגמה את מיגל סילבריו ואת אלחנדרו רודריגז. לשניהם יש במשותף 18 שנים של ניסיון בעבודה בשדות האלוורה. שניהם צברו ידע רב ערך בטיפול אישי ביבולים שנה אחר שנה. הוותק שלהם בחברה הוא תוצאה של הגאווה שיש להם בעבודתם והידיעה שהם חלק חשוב כל כך במשפחת Forever.
"אני אוהב להשתייך לקבוצה הזו של אנשים נפלאים", אומר מיגל.
רפאלינה טבארס גאה גם היא לראות בעצמה חלק מהמשפחה הזו. רפאלינה, אם ל-3, עובדת כבר 16 שנים כמומחית לבקרת איכות, כשהיא מוודאת שהאלוורה הנקצרת היא טהורה, טרייה ועשירה בחומרים מזינים.
"בדרך כלל אני לוקחת דגימות מכל צרור שאנחנו מעבדים ואנחנו בודקים את החומציות והמיקרוביולוגיה שלו", רפאלינה אומרת. "כך אנחנו מוודאים שאנחנו מספקים תמיד מוצרים נפלאים."
עוזר המחסנאי רודי ראייס גאה בכך שתפקידו בארגון ומיון הסחורה במחסנים מוודא שיש לכולם את הכלים שהם זקוקים להם כדי לעשות את עבודתם. הוא חלק ממשפחת Forever כבר 16 שנים ומגדל 2 ילדים.
"זו חוויית העבודה הטובה ביותר שהייתה לי אי פעם", אומר רודי. "אני מקווה להמשיך לעבוד כאן עוד זמן רב."
בכל שלב בתהליך הייצור, תגלו סיפורים של אנשים שעובדים כבר שנים רבות ב-Forever וממשיכים להיות מושקעים באיכות והטריות של כל מוצר. עבורם זו יותר מעבודה. הם נלהבים מהקשר הרגשי העמוק שיש להם עם הצמחים, אחד לשני ולמוצרים המספקים הזדמנויות לאנשים רבים כל כך מכל העולם.

האם ידעתם…

ששדות האלוורה נשתלים מבלי לפגוע ולו בעץ אחד? ולא רק זה, 20 צמחי אלוורה מסוגלים להמיר CO2 לחמצן כמו עץ בודד, כך ש- 50 מיליון הצמחים של Forever עוזרים לנקות מהאטמוספירה של כדור הארץ מאות מיליוני טונות של פחמן דו חמצני מדי שנה.

האם ידעתם…

שהג׳ל בג'ל האלוורה לשתייה של Forever הוא הכי קרוב לג׳ל שנמצא בצמח האלוורה, הוא למעשה מכיל 99.7% אלוורה מפנים העלה? בין המשקאות הפופולריים יש משקה אלוורה וחמוציות ומשקה אלוורה ואפרסקים המשלבים בין התועלות של ג'ל אלוורה טהור עם נוגדי חמצון וטעמים נהדרים של חמוציות ואפרסקים.

תמונה לבקבוקי אלוורה
עגלת קניות
Scroll to Top
דילוג לתוכן