דף הבית / המגזין / בלוג - מוצרי Forever / תמיכה בראייה בעולם הדיגיטלי

תמיכה בראייה בעולם הדיגיטלי

הטכנולוגיה שיפרה את חיינו בדרכים רבות מספור, אך העולם הדיגיטלי של היום לא תמיד עושה חיים קלים לעיניים. אנשים מבלים זמן רב יותר מאי פעם מול מסכי מחשב, סמארטפונים, טאבלטים וטלוויזיות. לפתרונות הנוחות האלה של העולם המודרני יש יתרונות רבים אבל יכולה להיות להם גם השפעה רעה על הבריאות שלנו.
תמונת צוות מול מחשב

לספקטרום האור יש טווח רחב. באזור הבטוח שלו האור הנראה מתקיים באנרגיה נמוכה. אולם בקצוות הספקטרום קיימים קרני אור שעלולים להזיק, כמו הטווח הכחול-סגול והאולטרה סגול. אור כחול הוא אור נראה באנרגיה גבוהה שנמצא ממש מתחת לאור האולטרה סגול על ספקטרום האור, ומצוי בתאורת מסכים ומכשירים דיגיטליים. קרינת אור כחול חודרת עמוק אל תוך העין ומחקרים מראים שהיא עלולה לגרום לאימוץ יתר של העיניים ובעיות בהתמקדות בטווח הקצר, ונזק פוטנציאלי למבנה הרשתית בטווח הארוך.

הסכנות החבויות של החשיפה לקרינת אור כחול

המחקר מראה שלצד נזקים פוטנציאליים אלו, קרינה זו יכולה גם לשבש את השעון הביולוגי ולהפריע לשנת החלום (REM), במיוחד אצל אלה שנוטים להשתמש במכשירים דיגיטליים ממש לפני השינה. לפי חברת המחקרים "נילסן", מבוגרים מבלים בממוצע 11 שעות ביום באינטראקציה עם מסכים דיגיטליים. בני נוער מעבירים בערך 9 שעות ביום מול מסכים וילדים בין גיל 8 ל-12 חשופים למסכים בערך 6 שעות בכל יום (1). בעוד שאין זה אפשרי בימינו להימנע מחשיפה מוחלטת לקרינת אור כחול, יש דרך מוכחת קלינית לעזור לעיניים שלכם לסנן את קרינת האור כחול ולהפחית את הנזקים שלה.

עתיד תוספי התזונה כבר כאן

"איי ויז'ן" מגיע ישירות מעתיד התוספים המיועדים לראייה, הודות לתוספת של החומר הנחקר קלינית "לוטמקס 2020" (Lutemax 2020®), מרכיב מוכח מחקרית (2) ורב עוצמה זה מקדם את התמיכה בעיניים לרמה חדשה: הוא מסייע למערכת הראייה בסינון קרינת האור הכחול ממכשירים דיגיטליים, מסכי טלוויזיות ומקורות אור מלאכותי (3). המרכיב העוצמתי הזה מספק גם תמיכה מתקדמת לרשתית ולחלק הפנימי של העין, במיוחד למקולה, החלק האחראי לראייה החדה והברורה ולדרך שבה העין מבחינה בצבעים.

לרכיבים תזונתיים הנקראים קרוטנואידים יש תפקיד מפתח בשמירה על בריאות העין. הגוף שלנו לא מייצר באופן טבעי את הרכיבים החיוניים האלה ולכן עלינו לקבל את הכמות המתאימה בעזרת תזונה מאוזנת. אולם, רוב הדיאטות מספקות כמות קטנה מדי מהנדרש, מה שהופך את תוספי התזונה המיועדים לראייה לבחירה נהדרת לקידום בריאות העיניים משום שהם מכילים את הרכיבים החיוניים הללו. ועדיין, רוב התוספים המיועדים לראייה מכילים רק אחד מבין שלושת הקרוטנואידים הדרושים- לוטאין. כדי לקבל את ההגנה הנדרשת בעקבות אורח החיים הדיגיטלי המודרני, העיניים שלכם זקוקות ליותר מאשר לוטאין בלבד. זו הסיבה שקומפלקס איי ויז'ן של FOREVER עם לוטמקס 2020 מכיל את כל שלושת הקרוטנואידים הנדרשים:

  • לוטאין (lutein)
  • RR-זיאקסנטין (RR zeaxanthin)
  • מזו-זיאקסנטין (meso-zeaxanthin)

שלושת הקרוטנואידים האלה מגנים על העין מפני רדיקליים חופשיים ומסננים את קרינת האור הכחול בעזרת תיסוף חומרים מזינים הנמצאים בדרך כלל בפיגמנט המקולרי (2). מחקרים מראים שתיסוף של הקרוטנואידים האלה לא רק שמסייע בסינון האור כחול (3) אלא עוזר גם להילחם ברדיקלים חופשיים ועשוי לעזור להגן על שחיקתה של המקולה עם הגיל (2). בנוסף ללוטמקס 2020, "איי ויז'ן" מכיל גם תמצית אוכמניות, את הוויטמינים C ו-E התורמים להגנת התאים מפני התחמצנות ובטא קרוטן (ויטמין A), רכיב תזונתי המצוי בגזר ובמזונות נוספים ותורם לבריאות מערכת הראייה.

FOREVER שיפרה את עוצמת הספיגה של בטא קרוטן עם תוספת של אבץ, אשר עשוי לתת לו זמינות ביולוגית טובה יותר (4). איי ויז'ן הוא התוסף היומי האידאלי לבני נוער ולמבוגרים מכל הגילאים שמבקשים לתמוך בראייה בריאה. שתי כמוסות ג'ל של איי ויז'ן בכל יום יספקו ויטמינים, כוח נוגד חמצון, חומרים צמחיים ורכיבים מתקדמים מדעית לתמיכה מלאה במערכת הראייה המתאימה לזמנים המודרניים.

קבלו תמיכה מושלמת לעיניים עם איי ויז'ן של FOREVER

עתיד התמיכה בעיניים כבר כאן עם פוראוור איי ויז'ן. הוסיפו את הנוסחה פורצת הדרך הזו לשגרה שלכם כדי שתעזור לכם לסנן אור כחול, תשפר את זמן ההתאוששות מאור מסנוור ותתמוך במהירות העיבוד החזותי. זהו תוסף מהדור החדש שעוזר להילחם בעוצמה בתשישות העין ובלחצים האופייניים לתקופה שבה אנו חיים, תוך אספקת כל החומרים המזינים הדרושים לקידום בריאות כולל של העיניים.

מקורות מדעיים 

1.Q3 2018 Nielsen Total Audience Report https://www.nielsen.com/insights/2019/q3-2018-total-audience-report.html/

2. Bernstein, Paul S., et al. "Lutein, zeaxanthin, and meso-zeaxanthin: The basic and clinical science underlying carotenoid-based nutritional interventions against ocular disease." Progress in retinal and eye research 50 (2016): 34-66. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1350946215000865

3. Roberts, Joan E., and Jessica Dennison. "The photobiology of lutein and zeaxanthin in the eye." Journal of ophthalmology 2015 (2015). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4698938/

4. Chew, Emily Y., et al. "Long-term effects of vitamins C and E, β-carotene, and zinc on age-related macular degeneration: AREDS report no. 35." Ophthalmology 120.8 (2013): 1604-1611. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3728272/

עגלת קניות
Scroll to Top
דילוג לתוכן